تلخ ایران روسیه ایرانی فوتبال ایرانیان

تلخ: ایران روسیه ایرانی فوتبال ایرانیان جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی رقابت‌ها گذشت، امروز همه باید یکپارچه و یک تیم باشیم/ زنان باید در صحنه‌های ور

رییس جمهور همگان را به اتحاد و تلاش در مسیر توسعه و رونق کشور عزیزمان ایران اسلامی فرا خواند و تاکید کرد: اکنون دیگر انتخابات به آخر رسیده و رقابت‌های انتخاباتی

رقابت‌ها گذشت، امروز همه باید یکپارچه و یک تیم باشیم/ زنان باید در صحنه‌های ور

روحانی: مسابقه ها گذشت، امروز همه باید یکپارچه و یک تیم باشیم/ زنان باید در صحنه های ورزشی حضور فعال داشته باشند

عبارات مهم : ایران

رییس جمهوری در ضیافت افطار با ورزشکاران:

رقابت ها گذشت، امروز همه باید یکپارچه و یک تیم باشیم/ زنان باید در صحنه های ورزشی حضور فعال داشته باشند

رقابت‌ها گذشت، امروز همه باید یکپارچه و یک تیم باشیم/ زنان باید در صحنه‌های ور

رییس جمهور همگان را به اتحاد و تلاش در مسیر توسعه و رونق کشور عزیزمان ایران اسلامی فرا خواند و تاکید کرد: اکنون دیگر انتخابات به آخر رسیده و مسابقه های انتخاباتی که مثل مسابقه لیگ های داخلی بود و هر دسته ای طرفدار تیم خودشان بودند، جای خود را به مسابقه های جهانی داده است و دیگر باید همه طرفدار و پشتیبان تیم ملی باشیم که می خواهد در مسابقه های جهانی افتخار بیافریند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی شامگاه یکشنبه در این برنامه با تاکید بر اینکه “امروز همه باید یکپارچه و یک تیم باشیم”، اظهارداشت: ما امروز می خواهیم در مسابقه های منطقه ای و جهانی شرکت کنیم و در عرصه امنیت، علم و خودکفایی به رده های اول برسیم و افتخار بیافرینیم. همانطور که افتخارآفرینی در عرصه ورزش و بالابردن پرچم کشورمان در میادین جهانی مایه افتخار و خوشحالی هست، کسب رتبه های اوج در عرصه های متفاوت تولید و علم و امنیت نیز مایه افتخار و عزت خواهد بود.

روحانی در ادامه کسب خودکفایی در عرصه تولید گندم و نزدیک شدن به خودکفایی در تولید بنزین و رسیدن به جایگاه صادرکننده روزانه ۱۳ میلیون لیتر گازوئیل به جای واردات روزانه ۶ میلیون تن گازوئیل را مایه افتخار کشور توصیف و تصریح کرد: هر جا عزت و عظمت ملی هست، جهت همه ما و جهت کشور عزیزمان ایران هست. کشور عزیزمان ایران و اسلام کلمات قشنگی هستند و بسیار زیباست هنگامی که مشاهده می کنیم که در مسابقه های همه یکصدا کشور عزیزمان ایران را صدا می زنند.

رییس جمهور همگان را به اتحاد و تلاش در مسیر توسعه و رونق کشور عزیزمان ایران اسلامی فرا خواند و تاکید کرد: اکنون دیگر انتخابات به آخر رسیده و رقابت‌های انتخاباتی

رییس جمهور گفت: دو کلمه کشور عزیزمان ایران و اسلام مایه افتخار ما در دنیا هستند و امیدوارم در قیامت و در پیشگاه خدا همه به ایرانی بودن خودمان و به اینکه عاشق اهل بیت بوده و هستیم و ملتی دلاور، شجاع، شرافتمند، و مقاوم و قدرتمند هستیم، افتخار کنیم و در دنیا نیز بتوانیم پیروان واقعی راه مولایمان حضرت علی (ع) باشیم.

روحانی در ابتدای این نشست با اشاره به جایگاه خاص و خاص شب های قدر گفت: ماه رمضان ماه ایستادگی، تمرین، مقاومت و ورزش است.

رییس جمهور با اشاره به اینکه قدرت و توانمندی انسان، تنها در قدرت جسمی نیست، گفت: انسان جهت اینکه بتواند بهتر اطاعت خداوند را انجام دهد، باید قدرت جسمی داشته باشد و انسان چه در میدان جنگ و جهاد و چه در محراب عبادت، روزه داری و کمک به مستمندان، با قدرت جسمی سالم بهتر می تواند وظایف خود را در مسیر اطاعت خدا انجام دهد.

رقابت‌ها گذشت، امروز همه باید یکپارچه و یک تیم باشیم/ زنان باید در صحنه‌های ور

روحانی با بیان اینکه عزم و اراده جهت انجام امور نیاز به جسم سالم و روح بلند دارد، گفت: ماه رمضان هم جسم ما را سالم کرده و هم روح ما را جهت ایستادگی در برابر تمایلات و خواسته های نفسانی در راه رسیدن به اهداف بلندتر تقویت می کند.

رییس جمهور افزود: در میدان نبرد از سلامت جسم و جان خود می گذریم، تا به اهداف بلندتری که همان حفظ استقلال، عزت و شرف کشور است دست پیدا کنیم و این همان کاری است که رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس انجام دادند.

رییس جمهور همگان را به اتحاد و تلاش در مسیر توسعه و رونق کشور عزیزمان ایران اسلامی فرا خواند و تاکید کرد: اکنون دیگر انتخابات به آخر رسیده و رقابت‌های انتخاباتی

روحانی، امیر المومنین علی(ع) را قهرمان تاریخ بشریت برشمرد و خاطر نشان کرد: روح بلند امیرالمومنین(ع) و جایگاه ایشان بسیار حائز اهمیت است به گونه ای که آن امام به همان اندازه که در میدان نبرد با ابهت و قدرتمند بود، هنگامی که در برابر یتیمان قرار می گرفت با روح بلند و بزرگواری نسبت به آنان برخورد می کرد.

رییس جمهور تأکید کرد: افتخار ما این است که در همه قهرمانی های مادی و معنوی به امام و راهبری مانند علی(ع) اقتدا می کنیم.

رقابت‌ها گذشت، امروز همه باید یکپارچه و یک تیم باشیم/ زنان باید در صحنه‌های ور

روحانی با بیان اینکه در هیچ کجای تاریخ و دنیا رادمردی مانند امیرالمومنین(ع) وجود ندارد و نمی توان صورت ای مانند او یافت، گفت: ملت کشور عزیزمان ایران بویژه ورزشکاران نسبت به امیرالمومنین(ع) ارادت خاص ای دارد.

رییس جمهور ورزش جسم و روح را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: سلامت و صحت بدن یکی از نعمت های بزرگ خداوند است و شکر این نعمت تنها با تلاش جهت حفظ آن خواهد بود و یکی از راه های توانمندسازی بدن رسیدن به سلامت است که از طریق ورزش به دست می آید.

روحانی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر ضرورت توسعه ورزش در کشور اظهار داشت: ورزش باعث گسترش سلامت و نشاط در جامعه می شود.

رییس جمهور با اشاره به اینکه بعضی تصور می کنند که ورزش تنها جسم را تقویت کرده و آن را در برابر امراض حفظ می کند، گفت: بخش بزرگی از معضلات و پرسشها اجتماعی با گسترش ورزش در جامعه حل می شود، آیا که ورزش نشاط اجتماعی را به دنبال دارد.

روحانی با بیان اینکه انسان با ورزش نشاط پیدا می کند، خاطر نشان کرد: حفظ سلامت جسم بر اساس فرامین اسلامی جزو وظایف ما است.

رییس جمهور با اشاره به ضرورت عادت دادن نوجوانان و جوانان به ورزش در جامعه گفت: در گذشته ها در حوزه های علمیه ورزش کردن نشانه کم کردن پرهیزگاری در طلبه ها بود و بعضی تصور می کردند ورزش کردن با دین، تقوا، معنویت و ارتباط با خدا در تضاد است.

او با اشاره به اینکه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ورزش و به خاص ورزش هایی مثل فوتبال و والیبال جهت طلاب به هیچ وجه شایسته محسوب نمی شد، گفت: ۳۰ تا ۴۰ سال قبل حتی اگر جایی صحبت از ورزش جهت زن ها می شد، آن هم نه فوتبال و والیبال، بلکه حتی پیاده روی و کوهنوردی، جهت بعضی به هیچ وجه قابل قبول نبود و می گفتند زن ها باید در منزل بمانند.

روحانی با بیان اینه این تفکر با لبّ اسلام همخوانی نداشت، افزود: بعضی ظواهر اسلام بر لبّ اسلام غلبه کرده بود، ولی امروز زنان ما در ورزشها و میدان های ورزش قهرمانی جهانی حضور دارند. در حالی که بعضی پدران و گذشتگان ما فکر می کردند لازمه حفظ دین و پرهیزگاری جهت زن ها ماندن در منزل و بیرون نرفتن هست، امروز زنان جامعه ما در همه عرصه های ورزشی، علمی و کاری حضوری پرافتخار دارند.

رییس جمهور اظهار داشت: ما می خواهیم اسلام را به دنیا معرفی کنیم و این اسلام است که با افتخار می توانیم آن را به دنیا معرفی کنیم و این راه را امام خمینی (ره) در بستر جمهوری اسلامی به ما یاد داد. امام همان زمانی که در پاریس بود در تصویر العمل به شعار استقلال آزادی حکومت اسلامی تاکید کرد که ما به دنبال جمهوری اسلامی هستیم.

روحانی با بیان اینکه رجوع به نظر مردم یکی از پایه های نظام سیاسی مورد نظر امام راحل بود، تصریح کرد: شما کدام انقلاب را سراغ دارید که تنها ۴۷ روز بعد از پیروزی جهت تعیین نوع نظام سیاسی اش به رای مردم رجوع کند. امام خمینی ۴۷ روز بعد از پیروزی انقلاب ما را پای صندوق رای فراخواند و ما چنین حکومت و چنین نظامی را برگزیدیم و این نظام و حکومت مایه افتخار ماست.

رییس جمهور با طرح این پرسش که آیا شایسته است در این جمهوری اسلامی زنان ما در مسابقه های و عرصه های جهانی حضور نداشته باشند، خاطرنشان کرد: همه آحاد و اقشار جامعه از جمله بانوان باید در میدان مسابقه حضور فعال داشته باشند.

روحانی گفت: شما ورزشکاران در ایام انتخابات کار بسیار بزرگی انجام دادید. نه تنها در این میدان حضور فعالی داشتید بلکه مردم را نیز تشویق به حضور در پای صندوق های رای کردید و امروز شما به عنوان یکی از گروه های مرجع مردم وظیفه و مسئولیت بزرگی در عرصه اجتماع بر عهده دارید. اخلاق، منش و واکنش‌ها شما در جامعه و به خاص در میادین ورزشی خیلی مهم است و رعایت اخلاق از سوی شما در ورزش و میدان های مهم جهانی همواره مایه افتخار این کشور، نظام و ملت کشور عزیزمان ایران بوده است.

پیش از سخنان رییس جمهور در این دیدار چند نفر از ورزشکاران از جمله کمیل قاسمی قهرمان جهانی کشتی، به بیان نظر ها و نقطه نظرات اطراف مسایل گوناگون در رشته های متفاوت ورزشی و ارایه پیشنهادات خود در جهت ارتقاء سطح ورزش کشور پرداختند.

همچنین فرشته کریمی فوتسالیست کشور عزیزمان ایران و سارا اعتماد عضو تیم ملی بستکبال بانوان کشور لوح سپاسی را به پاس حمایت های رییس جمهور و دولت تدبیر و امید از ورزش بانوان به دکتر روحانی تقدیم کردند.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | ایرانی | مسابقه | حسن روحانی | رییس جمهور | دکتر روحانی | انقلاب اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs