تلخ ایران روسیه ایرانی فوتبال ایرانیان

تلخ: ایران روسیه ایرانی فوتبال ایرانیان جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی شدت یافتن تهدیدات ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران منطقه را بی‌ثبات می‌کند / تلگراف

روزنامه تلگراف با اشاره به این‌که «مقامات آمریکایی با خیالی خام خود را متقاعد کرده‌اند که می‌توانند با ضربه زدن به ایران، نظام این کشور را نابود کنند»، نوشت: آم

شدت یافتن تهدیدات ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران منطقه را بی‌ثبات می‌کند / تلگراف

تلگراف: شدت یافتن تهدیدات ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران منطقه را بی ثبات می کند

عبارات مهم : ایران

روزنامه تلگراف با اشاره به این که «مقامات آمریکایی با خیالی خام خود را متقاعد کرده اند که می توانند با ضربه زدن به ایران، نظام این کشور را نابود کنند»، نوشت: آمریکا جهت عقب راندن نفوذ کشور عزیزمان ایران در عراق و سوریه دستاوردی نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه تلگراف، تنش میان پایتخت کشور عزیزمان ایران و واشنگتن بعد از آن که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا جمعه شب (22 دی ماه) تعلیق تحریم های کشور عزیزمان ایران را جهت یک دوره 120 روزه دیگر تمدید کرد، شدت یافته هست. وی همزمان با اعلام تصمیم خود به کشورهای اروپایی برجام هشدار داد که اگر این توافق را در این وقت چهار ماهه اصلاح نکنند، از توافق خارج خواهد شد.

شدت یافتن تهدیدات ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران منطقه را بی‌ثبات می‌کند / تلگراف

ترامپ و ژنرال هایش خود را متقاعد کرده اند که تنها مورد نیاز است به کشور عزیزمان ایران ضربه بزنند، نظام آن خود به خود نابود خواهد شد.

یک وزیر امور خارجه پیشین عراق راجع به تاثیر این تنش ها در منطقه، گفت که شدت یافتن تهدیدهای آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران به این معنی است که ایرانی ها جهت حفظ جایگاه خود در عراق و سوریه قدرتمندتر خواهند شد.

روزنامه تلگراف با اشاره به این‌که «مقامات آمریکایی با خیالی خام خود را متقاعد کرده‌اند که می‌توانند با ضربه زدن به ایران، نظام این کشور را نابود کنند»، نوشت: آم

وی در ادامه هشدار داد که مقامات ارشد آمریکایی به خاص آن هایی که سابقه نظامی دارند، هر کاری می کنند تا از جنگ با کشور عزیزمان ایران پرهیز کنند. آن ها خود را متقاعد کرده اند که نظام کشور عزیزمان ایران ضعیف تر از آن چیزی است که نشان می دهد و این تفکر باطل بعد از اعتراضات اخیر در بعضی شهرهای کشور عزیزمان ایران به وجود آمده است.

اختلافات کشور عزیزمان ایران و آمریکا بعد از آن شدت یافتن شد که ترامپ همزمان با ادامه تعلیق تحریم های پایتخت کشور عزیزمان ایران به سه کشور اروپایی در برجام هشدار داد که در این وقت 120 روزه باید توافق را اصلاح کنند در غیر این صورت واشنگتن از توافق خارج خواهد شد.

این عدم قطعیت راجع به تحریم ها باعث شده است است تا کشور عزیزمان ایران از منافع اقتصادی مورد انتظار از برجام بهره مند نشود؛ چراکه بانک ها و شرکت های خارجی مایل نیستند پول خود را به علت تجارت با کشور عزیزمان ایران به خطر بیندازند و سپس نفهمید که به خاطر تحریم ها باید این تجارت را متوقف کنند.

شدت یافتن تهدیدات ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران منطقه را بی‌ثبات می‌کند / تلگراف

هیچ کس در منطقه مطمئن نیست که چگونه باید لفاظی های ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران را جدی بگیرد ولی به طور قطع کشور عزیزمان ایران کارها پیشگیرانه ای را جهت محافظت از خود در برابر بدترین احتمال ممکن به کار خواهد گرفت.

حیدرالعبادی نخست وزیر عراق در اکتبر گذشته در گفت وگو با ایندپیندنت تصریح کرد: ایرانی ها تحت این فشار قرار دارند که دیگران خواهان نابودی ارزش هستند و این قابل درک است آن ها جهت محافظت از خود مجبورند خارج از مرزهایشان بجنگند و عموما این کار را از طریق نیروهای نیابتی و استفاده ماهرانه از نیروهای داخلی انجام می دهند.

روزنامه تلگراف با اشاره به این‌که «مقامات آمریکایی با خیالی خام خود را متقاعد کرده‌اند که می‌توانند با ضربه زدن به ایران، نظام این کشور را نابود کنند»، نوشت: آم

به نوشته تلگراف، روابط کشور عزیزمان ایران و آمریکا در عراق مدت هاست که ترکیبی از مسابقه و خصومت آشکار به همراه همکاری پنهان و از روی بی میلی بوده هست. آقای عبادی و نورالمالکی نخست وزیر پیشین عراق هر دو پیش از انتصاب به تایید پایتخت کشور عزیزمان ایران و واشنگتن رسیدند. این رابطه عجیب میان کشور عزیزمان ایران و آمریکا بسیار جزئی و منوط به این بوده است که هر دو کشور اهدافی یکسان را دنبال کنند، آخرین مثال در این زمینه مقابله با داعش هست. دولت های عراقی تلاش می کنند تا میان این دو قدرت بدون این که به طور کامل به هیچ یک از آن ها وابسته باشند توازن برقرار کنند.

هر چند آمریکا به طور دوره ای امیدوار است بتواند یک دولت حامی آمریکا را در بغداد بنشاند ولی به گفته نخست وزیر پیشین عراق در شرایط کنونی کشور عزیزمان ایران بیش از هر وقت دیگری مصمم به جلوگیری از وقوع چنین چیزی هست. وی اعتقاد است که مقامات آمریکایی همبستگی شیعی را کم اهمیت می بینند و راجع به اهمیت اختلافات واقعی میان رهبران مذهبی شیعه در این دو کشور اغراق می کنند.

شدت یافتن تهدیدات ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران منطقه را بی‌ثبات می‌کند / تلگراف

او همچنین تاکید کرد: در نهایت مرجعیت شیعه (در عراق) در کنار کشور عزیزمان ایران خواهد ایستاد.

این روزنامه بریتانیایی در ادامه نوشت: آمریکا ممکن است تیری در تاریکی بیندازد ولی در عقب راندن نفوذ کشور عزیزمان ایران به جایی نخواهد رسید. موقعیت آمریکا در سوریه حتی از این هم پیچیده تر هست؛ چراکه جهت اعمال فشار به اعتمادش با کردهای سوریه که بخش زیادی از مناطق شمالی و شرق سوریه را تحت کنترل دارند، وابسته هست. آمریکا حدود دو هزار نیروی متخصص در سوریه دارد ولی توان نظامی اش منوط به استفاده از نیروی هوایی در حمایت از گروه های کرد در میدان نبرد است که به حزب کارگران کردستان وابسته هستند. این گروه از سال 1984 تاکنون در ترکیه مبارزه می کنند.

این یک عرصه سیاسی یا نظامی به شمار نمی آید که آمریکا بتواند از آن جهت تضعیف نفوذ کشور عزیزمان ایران در سوریه استفاده کند. هم پیمانی با کردهای سوریه به معنی تقابل با ترکیه هست. رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه اخیرا آمریکا را متحدی خواند که روی تشکیل یک ارتش ترور در مرزهای ترکیه پافشاری می کند.

وی افزود: این ارتش چه کسی غیر از ترکیه را نشانه قرار می دهد؟ وظیفه ما این است که با این مناسبت پیش از به وقوع پیوستنش مقابله کنیم.

برخی تحلیلگران می گویند که لفاظی های خصمانه ترامپ به طور مکرر با اقدامی محتاطانه همراه بوده و یا در اغلب موارد با هیچ اقدامی همراه نبوده است ولی در خاورمیانه تهدیدات جدی تلقی می شوند و حتی یک ترساندن توخالی ممکن است به یک تصویر العمل تند منجر شود. این همان چیزی است که هنگامی که نومحافظه کاران آمریکایی در سال 2003 راجع به تصرف بغداد و سپس عوض کردن نظام در کشور عزیزمان ایران و سوریه صحبت کردند، اتفاق افتاد. ایرانی ها و سوری ها مصمم شدند که آمریکا و انگلیس هرگز نباید اشغال عراق را به آخر برسانند. اگر ترامپ در نابود کردن توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران موفق شود، آمریکا به سرعت به علت رهبری کردن مناقشاتی که در نهایت برایش بد خواهد بود، پشیمان خواهد شد.

واژه های کلیدی: ایران | ترکیه | توافق | سوریه | تلگراف | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | دونالد ترامپ | تهدیدات ترامپ | مقامات آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs